Джерела

Фонове зображення джерела

Східниця

Східницькі джерела

Східниця — це популярний курорт завдяки своїм мінеральним водам. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів звідусіль, щоб оздоровитися та відпочити. Селище міського типу стало бальнеологічним відпочинковим місцем у 1976 році, проте про дивовижні властивості місцевих мінеральних вод відомо здавна. Правильно підібране лікувальне джерело є запорукою гарного самопочуття та профілактикою безлічі захворювань.

Декор локації

ДЖЕРЕЛО №3

За хімічним складом це слабомінералізована, слабокисла гідрокарбонатно-кальцієва вода із запахом сірководню та підвищеним вмістом цінних мікроелементів: міді, цинку, йоду, брому, фтору, кобальту, слідів срібла, марганцю.

У цій воді містяться в розчиненому вигляді органічні речовини, як і в мі неральній воді з джерела №1, які є головним лікувальним фактором. «Нафтуся» з джерела №3 лікує ті ж захворювання, які ми перелічили, подаючи короткий опис лікувальних властивостей води з джерела №1.

Вода має сечогінну та протизапальну дію, поліпшує циркуляцію крові в організмі та уродинаміку, при зниженій функції сприяє відновленню нормаль ної роботи нирок, печінки.

ДЖЕРЕЛА №8, 9, 10

Тепер вони стікають разом у бювет. Ці води слаболужні (pH - 7, 1) слабомінералізовані, гідрокарбонатно-кальцієві, з підвищеним вмістом кремнієвої кислоти (від 28 до 37 мг/л) двовалентим залізом (1 - 2 мг/л) марганцем (0,08 мг/л) та слідами срібла.

Води цих джерел допомагають збільшенню утворення жовчі та виведенню її кислот. При цьому зменшується рівень холестерину. Тому води рекомендуються при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчокам'яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам'яна хвороба, хронічний пієлонефрит).

Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок. Ці води рекомендуються при цукровому діабеті, як і всі східницькі води типу "Нафтуся".

ДЖЕРЕЛА №15, 357

Особливістю східницьких залізистих вод є наявність в них заліза (F 2+) від 20 до 60 мг/дм3.

Воду з джерела №15 та №357 рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю, що супроводжується анеміями, а також при інших видах анемій, після кровотеч, різних хлорозів. Джерело №357 — вода з вмістом гліцерину. Зазвичай нею зволожують обличчя та тіло.

Ці води особливо допомагають у виведенні з організму радіонуклідів, бо відомо, що препарати заліза попереджають поглинання радіонуклідів тканиною кісток та виводять їх через шлунково-кишковий тракт і нирки.

ДЖЕРЕЛО №18-С

Лише на глибині 100 метрів відкрилася ця лікувальна "Нафтуся". Вона холодна, слабомінералізована (0,25 г/дм3), слаболужна, гідрокарбо натно-сульфатно-натрієва, зі значним запахом сірководню.

Цю воду рекомендовано хворим для стимулювання жовчоутворювальної функції печінки та сечогінної функції нирок.

Систематичне вживання води збільшує вироблення жовчі, стимулює, урівнова жує синтез жовчних кислот у печінці, зменшує концентрацію холестерину в жовчі. Стимулюється також регенерація тканин печінки, посилюється водовидільна функція нирок, зменшується запальний процес нирок.

ДЖЕРЕЛА №21, 21-А

Джерела №21, 21А аналогічні до лікувальної води типу «Нафтуся» з підвищеним вмістом брому.

Цю воду рекомендується вживати при захворюваннях печінки, сечокам'яній хворобі, сольових діатезах різного генезу, хронічних запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, хронічних холангітах, гепатитах.

Бювет розташований по вул. Зарічній. Показання для вживання води при захворюваннях печінки.

ДЖЕРЕЛА №25, 26

За своїм хімічним складом це слабомінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води.

Воду джерела № 25 рекомендують приймати при хронічних пієлонефритах, хронічних циститах, хронічних гепатитах, холангітах, холециститах, після операцій на нирках та після хвороби Боткіна.

Слабомінералізовану воду джерела №26 рекомендують вживати при сечокам'яній хворобі, літогенних діатезах, хронічних запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів, хронічних холангітах, холециститах, гепатитах неспецифічної етіології.

ДЖЕРЕЛО №1-С

Це слабомінералізована вода з підвищеним вмістом органічних речовин, подібна за складом до "Нафтусі" № 1 у Трускавці. Але, завдяки дещо більшому вмісту гідрокарбонатних іонів порівняно з трускавецькою водою, вона має яскраво виражену біологічну лікувальну дію.

Цю воду вчені і лікарі рекомендують пити при захворюваннях печінки та сечовивідних шляхів, при панкреатитах.

При захворюванні на цукровий діабет вода зі свердловини №1 "С" до помагає зменшити окислення організму і накопичити лужні резерви, сприяє таким пацієнтам отримати виражений антикетогенний ефект завдяки підви щеному вмісту марганцю.

ДЖЕРЕЛО №2-С

Знайти цю воду неважко, всього кілька хвилин ходьби від центру селища, від Народного дому "Просвіти". Вода витікає з глибини 100 метрів.

Гідрокарбонатні мінеральні води є природними антацидами і забезпечують зниження кислотності шлункового соку. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти зменшується безпосередній подразнюючий вплив шлункового вмісту на слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки. Як приймати воду: до їди чи після, теплою чи холодною, в якій кількості — все це залежить від індивідуального призначення, важкості захворювання.

Декор з ялинками